Kokosový olej na akné (2/2)

Väčšina ľudí, ktorí používajú kokosový olej pre liečbu akné a jej prevenciu ho aplikujú 2 spôsobmi. Buď to lokálne (teda nanesením na postihnuté miesta) alebo vnútorne (strávením v žalúdku) a taktiež je tu ešte možnosť horúcich kúpeľov s kokosovým olejom. Ak sa rozhodnete používať kokosový olej na akné, postupujte podľa pokynov na obale. Vzhľadom na to, že kokosový olej môže spôsobiť vedľajšie účinky, najskôr zvážte konzultáciu s lekárom, pokiaľ uprednostníte vnútorné aplikovanie oleja pred lokálnym použitím. Ako väčšina druhov liečby akné – kokosový olej funguje pre každého jedinca odlišne.

kokosový olej vo fľaške

Všeobecne platí, že ľudia, ktorí majú problem s akné budú ako prvú možnosť zvažovať lokálne použitie na tvár alebo oblastí s vyrážkami.Použitie pary pri horúcej kúpeli alebo nahrievaním sa nad hrncom s horúcou vodou pomôže otvoriť pory a aplikovaním kokosového oleja, ktorý ma antibakteriálne účinky, lepšie preniknúť do pokožky. Niektorí ľudia pridávajú soľ do vody v kombinácií s olejom pre odlupovanie kože.

kokosový olej na akné – kúpeľ

Aby ste dosiahli žiarivú, zdravú a nemastnú tvár je najlepšie dať si do kúpeľa kokosový olej pred spánkom. Samozrejme, ak máte akné na hrudníku, ramenách, chrbte určite oceníte túto možnosť. Napustite vaňu horúcou vodou a pridajte niekoľko lyžíc kokosového oleja do kúpeľa. Najlepšie je, ak pridáte pri napúšťaní vani olej, aby sa rozložil po celom priestore. Po kúpeli použite maximálne antibakteriálne mydlo.

Ak volíte možnosť použitia kokosového oleja vnútorne taktiež sa uistite, že ste si prečítali všetky priložené pokyny k produktu. Väčšina výrobcov radí použiť kokosový olej vnútorne spolu s koktejlom, čajom alebo pod. Kokosový olej má vysoký počet kalórií a v závislosti na vašom dennom prísune tukov, môže úplne postačovať na jeho dosiahnutie. Vedľajšie efekty môžu byť: zvýšený cholesterol, zvracanie a pocit napínania a zvýšenie tuku v krvi.

 

kokosovy olej naparovanie

Mnohí sa zhodujú vo výhodách ako sú: jemnejšia a hladšia pokožka, rýchlejšie hojenie zápalu kože a pod. Po použití popisujú svoju kožu ako žiariacu a cítia, že namiesto suchej kože ju majú dostatočne hydratovanú.

Napriek výhodám, kokosový olej nepatrí medzi spôsob liečby pre každého jedninca. Môže sa prejaviť zhoršenie akné, čierne bodky, celkové “vyblednutie”. Napríklad niektorí ľudia neznášajú vôňu kokosových orechov a kokosu, kvôli tomu aj odporúčame zvážiť kokosový olej pre liečbu akné.

One thought on “Kokosový olej na akné (2/2)”

  1. Pingback: Kokosový olej na akné | Proti Akn...
  2. Trackback: Kokosový olej na akné | Proti Akn...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *