Aké sú najlepšie prírodné prostriedky pre jazvy spôsobené akné?

Niektoré z najlepších prírodných prostriedkov pre jazvy po akné môžu zahŕňať kožnú exfoláciu (odlupovanie kože), citrónovú šťavu a olej Emu. Pre osoby s ťažkým akné je dôležité mať na pamäti, že tieto metódy nemusia úplne vyliečiť vase jazvy. Niekedy sú kozmetické procedúry jediná vec, ktorá môže natrvalo odstrániť jazvy po akné a tieto postupy tiež nemusia spraviť viac, než len zlepšiť vzhľad jazvičiek.

Prírodné prostriedky pre liečbu jaziev môžu byť efektívne, ale výsledky sa zvyčajne líšia od človeka ku človeku. Je tu veľká šanca, že aj v prípade, že použitie tíchto neodstráni úplne zjazvenie, môže ho aspoň zlepšiť a tým budú jazvy menej viditeľné.

Kožná exfolácia alebo tiež odlupovanie kože bolo po mnoho rokov používané na liečbu akné.

kozna exfolacia akne na jazvy

Keď si odlúpaváte odumreté kožné bunky, ktoré sa usadili na povrchu kože. Exfolácia tiež podporuje rast nových buniek, ktoré môžu vyplniť hlboké jazvy po akné. Úplné výhody sa môžu zvyčajne dosiahnuť, keď budete odlupovanie kože vykonávať pár minút raz za týždeň.  Častejšie ako razz a 2 dni sa neodporúča hlavne kvôli prípadnému zjazveniu, čo môže spôsobiť aj iné, horšie kožné problémy.

Citrónová šťava je ďalší z často používaných prírodných prostriedkov pre jazvy po akné. Keď má človek jazvy po akné, môže mať tiež začervenanú kožu v miestach, kde má jazvy. Citrónová šťava má veľmi vysokú úroveň kyslosti a môže byť preto výhodná na odstránenie odumretých kožných buniek a taktiež podporuje rast nových buniek. Citrónovú šťavu sa odporúča aplikovať raz denne pre celkové zlepšienie vzhľadu tváre.

Emu olej, ktorí mnohí z vás možno nepoznajú sa považuje ako jedna z viacerých účinných prírodných prostriedkov pre jazvy spôsobené akné. 

Emu olej na akné

Emu olej pochádza z tuku vtákov Emu, ktoré sú pôvodom z Austrálie. Tento olej je schopný preniknúť cez päť vonkajších vrstiev pokožky, pokiaľ je aplikovaný lokálne. Emu olej sap o stáročia využíva v Austrálii ako forma liečby, ktorá sa dokáže vysporiadať so všetkými druhmi chorôb. Emu olej má vysoký obsah esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú veľkým prínosom pre poškodené bunky. Okrem liečenia akné je účinný aj ako like proti bolestiam.

Každá prírodná liečba zaberá odlišne na ľudí, preto je dobré zvážiť taktiež návštevu dermatológa, ktorí môže pokročiť na vyšší stupeň liečby ako laserová terapia, chemický peeling, kolagénové injekcie a iné metódy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť výsledok.

One thought on “Aké sú najlepšie prírodné prostriedky pre jazvy spôsobené akné?”

  1. Pingback: Najlepšie prírodné prostri...
  2. Trackback: Najlepšie prírodné prostri...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *