Domáce liečivá na akné: 7 procedúr, ktoré naozaj fungujú!

Skoro 80% ľudí v priebehu svojho života dostane taktiež šancu okúsiť čo je to akné. Napísané o niečo ironicky, avšak pravdivo. Akné je veľmi častý problém a mnoho ľudí sa obracia na vyhľadávanie akný výrobkov a liekov na predpis. Mnohé z tíchto výrobkov obsahujú látky, ktoré okrem toho, že zhoršujú stav kože, privodia taktiež možné nežiadúce účinky. Zamyslite sa. Neskúsili by ste radšej alternatívnu metódu miesto zas***ania si vlastného organizmu ? Niekoľko tipov, ktoré zlepšia stav vášho akné:

1, Jedzte potraviny s obsahom vitamínu A

akne potraviny – vitamin a

Typ retinoidov vitamínu A pomáha predchádzať akné pred tým, než začne alebo aj v jeho priebehu. Namiesto umelých liečiv (lieky s obsahom retinoidov) môžete získať vitamín A z potravín vo vašej strave. Retinoidy sa objavujú v potravinách živočíšneho pôvodu. Telo taktiež dokáže zmeniť Karotenoidy na typ vitamínu A. Čo to znamená? Pri konzumácií rastlinných potraván sa premenia karotenoidy na retinoidy.
Patrí tu: zelená listová zelenina (špenát, kel) a iné druhy zeleniny (mrkva, sladké zemiaky) a ďalšie.

2, Prijímajte dostatok vitamínu E

Vitamín E je známy tým, že obsahuje prospešné živiny pre pokožku. Pre akné to znamená zlepšenie stavu.
Získate ho v strave cez: prírodné potraviny, orechy, semená, slnečnicové semená, zlelená listová zelenina (spomenuté vyššie), krevety, ovocie a zelenia ako je avokáda alebo špargľa.
Taktiež máte možnosť aplikovať vitamín E v oleji na postihnuté miesta.

echinacea akne

3, Použite prírodnú bylinku Echinacea

Echinacea je prírodná bylina, ktorá má mnoho zdravotných výhod, vrátane vyčistenia akné. Echinaceu môžete prijímať niekoľkými spôsobmi: čaj, doplnok na prevenciu.

4, Použite jabĺčný ocot na tvár

Kyslosť je vec, ktorú pokiaľ je udržaná v rovnováhe, pomáha bojovať proti baktériám a choroboplodným zárodkom. Jednoducho vyčisťuje pleť. Má vlastnosti, vďaka ktorým dokáže krásne odstrániť odumreté bunky, oleje, nečistoty, make-up, ktoré sa hromadia na vašej tvári a prispievajú k akné.
Použitie: Zrieďte jablčný ocot vo vode a aplikujte na tvár s tampónom po umytí tváre.

5, Použitie éterických olejov na tvár

Esenciálne oleje majú antibakteriálne vlastnosti – pomáhajú odstraňovať akné. Niektoré najlepšie oleje sú napríklad: Levanduľový olej, Tea Tree olej, Ružový olej. Uistite sa vždy, že kupujete vysoko kvalitný olej, ktorí môže byť aplikovaný na vonok. Ak chcete použiť éterický olej musíte ho najprv zriediť silne v základom oleji ako je napríklad mandľový olej alebo kokosový olej a potom natrieť na problémové oblasti pokožky.

Chmeľ na akné

6, Používajte chmeľ na pokožku

Chmeľ – pivo? Áno, chmeľ je hlavnou zložkou piva a bolo dokázané, že pomáha pri boji s akné. Nejedná sa ale o pitie piva. Koľká škoda 😀 Ide o chmeľový extrakt, ktorý sa aplikuje na pokožku. Chhmeľ bojuje proti baktériám a pomáha predchádzať problémom a čistí pokožku.

7, Použite veci z vlastnej špajzy

Vajčené bielka, citrónová šťava, med, cesnak, varené ovsené vločky ? Poobzerajte sa po podobných veciach, ktoré pomáhajú dlhodobo a môžete si ich dopriať aj na obed :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *