Kokosový olej na akné (1/2)

Pokiaľ by ste mali na výber ako sa zbaviť akné zvolili by ste si krém, ktorý má v sebe antibakteriálne ingrediencie vyrábané v tovární, alebo kokosový olej, ktorí sa minimálne upravuje?

Akné, ktoré je známe všetkým tínedžerom, je upchanie mazových žliaz, väčšinou na tvári. Zdá s byť protichodné, aby sme si dávali na už tak umastenú tvár kokosový olej, ale s výsledkami môžete byť veľmi prekvapený.

kokosovy olej na akne

V kokosovom oleji sa nachádza kyselina laurová, ktorá predstavuje jednu z anibakteriálnych a antivírových zložiek kokosového oleja, ktorí sa používa pri výrobe drahých kozmetických prípravkov. Obsahuje taktiež ďalšie priaznive látky pre pokožku ako kyselinu kaprinovú a vitamin E.

Nie všetci máme rovnakí typ pokožky, niekotrí máme mastnú, suchú pokožku a preto je aj na vás akú metódu aplikácie kokosového oleja si zvolíte. Môžete si umyť tvár a aplikovať troche oleja alebo napariť tvár s horúcou vodou a obsahom oleja  potom zotrieť z tváre.

Nie však všetci považujeme za vhodné dávať olej na tvár, aspoň zo začiatku sa odporúča aplikovať na iné, menej viditeľné miesta ako sú ruky, ramená, chrbát alebo iné. Taktiež sa môžete rozhodnúť pre jedenie alebo pitie oleja od 2 po 6 lyžíc denne primiešanom v nápoji alebo jedle.

Kokosový olej je jeden z mála propagovaných výrobkov v rámci dermatológie. Možno aj kvôli tomu váš kožný lekár neodporúča resp. nezvažuje liečbu týmto prírodným prostriedkom, ktorý nie je vôbec na predpis. Zložením je veľmi mastný a lesklý a pri aplikácií na prvý krát uvideli subjekty túto vlastnosť ako nevýhodu. Väčšina ľudí si účinky pochvaľuje najmä pri aplikácií na večer – na druhý deň majú hebkú pokožku.

 

Olej je možné dostať v pevnom skupenstve do 26 stupňov celzia. Pri vyšších teplotách sa zkvapalní. Je netoxický, môžete si ho aplikovať po neobmedzenú dobu a to aj nieľkokokrát za deň.

One thought on “Kokosový olej na akné (1/2)”

  1. Pingback: kokosovy olej na flaky po akne | Proti Akne | ...
  2. Trackback: kokosovy olej na flaky po akne | Proti Akne | ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *