Pomáha zubná pasta na akné? Zmiznú vyrážky rýchlejšie?

Zubná pasta je často využívaná ako lacná varianta liečby akné ale je to takpovediac domáca liečba, ktorú by ste asi nechceli skúsiť. Hoci niektorý tvrdia, že zubná pasta napomôže rýchlejšiemu vyschnutiu pupienkov, väčšine ľudí zanechá zubná pasta červenú a podráždenú pokožku.

Hlavná idea použitie zubnej pasy ako metódy ošetrenia resp. zamedzenia vzniku akné je pravdepodobne spôsobné tým, že mnoho druhov zubnej pasty obsahuje triclosan.
Triclosan (triklosan) je antibakteriálna zložka, ktorá sa často pridáva do bežných prípravkov osobnej hygieny ako sú napríklad: mydlo, dezodorant a ostatné na umývanie tela. Triclosan účinne zabíja baktérie. V skutočnosti je to bežný doplnok v prípravkoch zameraných na liečbu akné, aj keď skôr ako konzervačný prostriedok a nie ako aktívna zložka.

Zubná pasta obsahuje tiež zložky, ktoré môžu podráždiť pokožku, najmä citlivé miesta tváre. Používanie zubnej pasty na už zapálené vyrážky môže spôsobiť väčšie začervenanie a podráždenie. Mnoho nešťastlivcov po aplikácii potvrdili, že zubná pasta ešte niekoľko dní po aplikácií spôsobovala menšie pálenie miesta na tvári, na ktorú bali aplikovaná.

Zrátané a podčiarknuté: Zubna pastna na akne pôsobí často na vaše akné horšie ako lepšie. Takže je používajte aj naďalej na vaše zuby ale nie pokožku. J

Ak hľadáte spôsob, ako zapálené vyrážky zahojiť rýchlejšie, skúste namiesto toho akné „spot treatement“. Tieto výrobky obsahujú benzoyl peroxid, kyselinu salicylovú alebo síru z ktorých všetky môžu pomôcť znížiť začervenanie a zvýšiť rýchlosť hojenia.
Akné produkty „spot treatement“ sú miernejšie pre kožu ako zubná pasta a cenovo sú prístupné, Stojá väčšinou pár eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *