Rady na nezaplatenie pri boji s akné.

Milí priatelia, ak čítate tento článok, majte trpezlivosť so svojím akné. Držte hlavu hore a majte úsmev na tvári, nie ste jediní, ktorí tímto „ochorením“ trpí. Nižšie popíšem základnú rutinu, ktorú taktiež odporúčam svojím známym.

Tipy v boji proti akne

Nesnažte sa dávať si na xicht veľa DIY („Do It Yourself – Urob si sám“) akné liečby. Tíchto článkov je na nete miliónpäťsto… Obmedzte lieky na pokožku, nemajú vôbec žiaden význam a maximálne vám za**rú celý organizmus. (snažím sa to podať čo najzrozumitelnejšie…)

Je veľmi dôležité, aby ste zabezpečili úplne zahojenie vnútorným spôsobom. Čo tým myslím?
Keď budete mať vnútorné orgány v poriadku, prejaví sa to hneď aj na vašom zovňajšku, predovšetkým tvári.

Predpokladám, že ste vo veku puberty alebo v po-pubertálnom veku (20 a viac rokov). Znovu zdôrazním, neužívajte lieky na akné. V tomto veku vaše telo zažíva „vzostupy a pády“. J V tomto veku prevláda veľká hormonálna nerovnováha. Hormóny sú veľmi aktívne zvlášť so spôsobom výživy resp. stravovania (viac nižšie).

 

Jedzte zdravé potraviny.
Určite chápete, že pojem „zdravé“ nie je úplne ten správny v dnešnej dobe, keď sa všetko pestuje rýchlo s pomocou pesticídou a pod.
Vaším cieľom je znížiť konzumáciu mastných a korenených jedál, múčné jedlá ale aj napríklad cestoviny ako špagety a pod. 80% akné vzniká v tomto období “ruka v ruke” s týmto typom stravovania. Potraviny proti akne

Zdravé potraviny s vitamínom B, ovocné šťavy a ak je možné denne pite pomarančový džús zmiešaný s citrónovou šťavou a ochutený napríklad medom, ktorý je zásaditý. Týmto si nielen naštartujete svoj deň ale aj celý váš organizmus bude lepšie pracovať a budete mať viac energie.

Spánok aspoň 7-8 hodín denne.

Pite veľa vody. 4-5L denne (tento údaj je u mužov u žien by to mala byť aspoň polovica teda 2-2,5l) je pre vase telo veľmi prospešné a jeto jeden z najedoduchších foriem detoxikácie.

Veeeľa vody :)

V neposlednom rade cvičenie. Hlavné zameranie by malo byť na životný štýl, teda stravovanie, avšak 15 minút cvičenia pomáha zlepšiť krvý obeh, čo prispieva k zdravému telu.

Užívajte obmedzene drogu menom “Stres”. Skúste to. Usmievať sa cez problémy je síce náročné, avšak po dlhšiu dobu aj prospešné.

Umývajte si svoju tvár 3-4x za deň. Môžete začať horúcou vodou na odstranenie mastnoti. Končíte ale so zimnou vodou, nakoľko “obnovuje” tvár. Zapamätajte si to!

Ostatné tipy:
Jedzte jogurty. Majú baktérie, ktoré pomáhajú tráviacemu traktu rozhýbať vase telo k lepšiemu využitu živín z jedla. Tým sa zlepší aj vase celkové zdravie.

Použite masku na tvár z medu alebo vyskúšajte tento spôsob: Naneste troche medu na postihnutú oblast. Nechajte po dobu 10-15 minút. Med nielen obsahuje množstvo draslík, má taktiež antibakteriálne účinky a je ideálny na čistenie pórov.

Skúste zmenu. Nič za ňu nedáte, môže to byť len lepšie :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *